Zegary stojące

zegary stojąceCzas – coś, co jest i płynie. Tak właśnie o czasie wypowiadał się Albert Einstein. My mamy nieco bardziej emocjonalne podejście do czasu. Doba przecież trwa jedynie 24 godziny i to od nas zależy, jak ją podzielimy, jak wykorzystamy i czy będziemy z siebie zadowoleni. W odmierzaniu czasu, pomagają nam zegary – ścienne, stojące, kieszonkowe, elewacyjne, czy naręczne. Jakie są rodzaje zegarów stojących? Jakie są ich największe zalety?


Zegary stojące – rodzaje

Sprzedawane przez nas zegary stojące można podzielić na kilka kategorii. Pierwsza z nich, to klasyczne budziki. Dostępne w trzech rozmiarach – o średnicach tarczy 20 cm, 12 cm oraz 9,5 cm. Dzięki temu, możesz kupić taki zegarek, jaki będzie Ci odpowiadał. Ta opcja przeznaczona jest raczej dla miłośników stylu retro.

W naszej ofercie znajdziesz też stojące zegary w nieco bardziej nowoczesnej formie. Proste, ale jednocześnie posiadające w sobie „to coś” zegarki, które udekorują każde nowoczesne wnętrze. Prawdziwym hitem jest budzik w formie „cyfrowo – analogowej”. Godzina wyświetlana jest na nim niczym na zegarze cyfrowym, ale zamiast wyświetlacza LCD, aktualny czas zapisany jest na papierowych kartkach, które przerzucają się i podają nam godzinę. Prócz takich zegarków, na szczególną uwagę zasługują modele 5171. Wykonane z tworzywa, posiadają proste, regularne kształty i właśnie to jest w nich piękne.

Na swoją kategorię zasługują zegary, dające określić się mianem designerskich. Odznaczają się one niecodzienną stylistyką. Od razu rzuca się w oczy zegar Voodoo. Jest to świetny pomysł na prezent dla miłośników takich praktyk, bądź dla osób, które w szczególny sposób chcą się na kimś wyżyć. Przy okazji, mogą sprawdzić godzinę. W ofercie nextime, spotkać też można zegar stojący w kształcie znaczka „lubię to”, który znamy z jednego z najpopularniejszych portali społecznościowych. Dostępny jest w dwóch kolorach – białym i niebieskim, dzięki czemu, możemy dobrać odpowiedni, który będzie dobrze współgrał z naszym wnętrzem.

A może lubisz Szekspira? Jeśli tak, zegar w kształcie domu, pod którym klęczy zakochany mężczyzna i w którym na balkonie znajduje się kobieta na pewno przypadnie Ci do gustu. Scena niczym z Romea i Julii może już teraz, przez 24 godziny na dobę, dziać się w Twoim pokoju.

zegary stojące antykiDla miłośników imprez polecamy zegar w kształcie kuli dyskotekowej, który – podobnie, jak ta kula, jest bardzo błyszczący. Osoby kochające nowe technologie, mogą skusić się na zegar w kształcie smartfona. Chociaż biorąc pod uwagę jego wymiary, bliżej mu raczej do tabletu.

Jeśli jesteś tradycjonalistą, przypadnie Ci zapewne do gustu zegar o numerze 5173. Zegar ten jest wykonany z metalu i szkła. Złoty kolor nadaje mu dostojności, a widoczny z tyłu cały mechanizm nadaje mu niepowtarzalności. Dzięki temu, ten zegar nada się idealnie do wnętrza z duszą.

Wszystkie nasze zegary są produktami najwyższej jakości, które na pewno Cię nie zawiodą. Charakteryzują nas przystępne ceny i wysoka jakość obsługi, bowiem zegary to nasza pasja. Zapraszamy do zakupów.

Stojące zegary zawsze w modzie

Wiele osób kojarzy zegary stojące przede wszystkim z dużymi, antycznymi machinami. Bogato zdobione, są wręcz idealne do przestronnych pomieszczeń. Trzeba jednak pamiętać, że istnieją również znacznie mniejsze modele, doskonałe na komodę czy biurko oraz te nowoczesne, odpowiednie do innowacyjnych aranżacji.

Rodzaje zegarów stojących

Najbardziej popularne są oczywiście sporych rozmiarów urządzenia, przypominające smukłe kolumny. Niezwykle często są wyposażone w wahadła oraz ozdobne szyszki. Istnieją także narożne wersje klasycznych zegarów stojących, które idealne nadają się do wypełnienia pustych kątów pomieszczeń. Osoby lubiące elegancję, ale nie mają w swoim domu zbyt wiele miejsca, mogą wybrać mniejsze wersje ozdobnych zegarów. Ich niewielkie gabaryty pozwalają umieszczać je właściwie na każdej półce czy stoliku. Wiadomo, że dekoracyjne, często pozłacane modele nie przypadną do gustu każdemu, dlatego właśnie powstały nowoczesne zegary stojące. Charakteryzujące się prostą i ciekawym designem, z powodzeniem zastąpią klasyczne zegary.

Należy zdawać sobie sprawę z tego, że mechanizm działania każdego zegara, zwłaszcza wahadłowego, jest bardzo wrażliwy na działanie czynników zewnętrznych, takich jak wilgoć. Warto o tym pamiętać przy wyborze właściwego miejsca na jego umieszczenie.

Dobór odpowiedniego modelu zegara stojącego do wnętrza

Zegar stojący stylizowany

Zegary stojące można bardzo dobrze dopasować i dobrać w zależności od stylistyki pomieszczenia w którym mają się znaleźć. Współczesne zegary stojące różnią się znacząco stylistyką stosowaną przy ich projektowaniu od swoich pierwowzorów. Klasyczne wzornictwo stosowane w dużych zegarach stojących, jak również w zegarach kominkowych jest odpowiednie jedynie do pomieszczeń w których cały wystrój podyktowany jest jednolitą stylistyką.

Oferta dostawców zegarów stojących

Obecnie oferta zegarów stojących dostawców w Polsce dzieli się na tych proponujące mechanizmy zamknięte w klasycznych, drewnianych obudowach, często stylizowane ręcznie zdobione nie pasują do każdego wnętrza. Drugim nurtem w stylistyce zegarów stojących są modele mniejsze – biurkowe zegary przypominające kształtem budziki. Nowoczesne wzornictwo daje projektantom tych modeli duże pole do popisu. Często spotkać można modele odróżniające się krzykliwą kolorystyką obudowy, czy silnym powiązaniem z daną tematyką (np. natura, drewno, zwierzęta). Biurkowe i kominkowe zegary stojące zwykle starają się zachować czytelność tarczy czy wyświetlacza co pozwala na zachowanie podstawowej funkcji danego zegara – czyli wskazywania aktualnego czasu.

Najczęściej wyszukiwane: zegary ścienne | nowoczesne zegary | zegary designerskie | zegary stojące|